top of page

Історія нашого закладу

Кожний навчальний заклад має свою історію. В нашому селі Костянтинівка до війни було дві школи. Одна була початковою, де вчилися 1-4 класи, а друга була для 5-7 класів. В 1941 році почалася Велика Вітчизняна війна. Україна була окупована і наше село в тому числі. Відмінили всі заняття в школах. Школи були зайняті відомствами німецького командування, а діти залишилися недовченими, особливо першокласники.

Йшов час і червона армія під натиском почала визволяти окуповану територію. Німці, коли відступали, підірвали обидві школи і декілька хатин у селі. Після визволення нашого села мешканці, батьки учнів стали турбуватися про дітей і будувати нову школу.

Велика школа була сильно зруйнована, лежали одні камені, а маленька школа постраждала менше. Але після окупації нічого не залишилося, все розбили, розгромили, а щось вивезли (домашню тварину та інші продукти).

Люди збирали каміння за камінням, зносили інші будівельні матеріали. Після відбудови школи до нашого села прислали вчителів, забезпечили їх житлом і школа знову запрацювала.  Діти з радістю почали займатися в новій школі. Вчилися і дорослі і малі в дві зміни.

Спочатку була Костянтинівська семирічна школа з російською мовою навчання. Це була одна невеличка будівля. Згодом поруч добудували ще дві.  Першим директором школи післявоєнних років став – Марченко Володимир Макарович (суворий, справедливий, добрий). Саме він був одним із головних ініціаторів будівництва школи. Роки його керівництва 1944-1952.

Вчителі:

Раїса Андріївна Аксьоненко – початкові класи.

Королюк Марія Олександрівна – російська мова та література.

Королюк Анатолій Олександрович – фізкультура.

Шпакова Катерина Олексіївна – українська мова та література.

Задорожня Юзія Іванівна – історія та конституція.

Задорожній Олексій Михайлович – математика, фізика, труд.

З 1952 р. по 1953 р. директор школи Фанько.

З 1953 р. по 1954 р. – Шпакова К.О.

З 1954 р. по 1956 р. – Задорожня Ю.І.

З 1956 р. по 1962 р. – Муханько І.Ф.

З 1962 р. – Корнієнко М.Г., Крижановський А.К.

Останнім директором старої Костянтинівської школи була Позняк Галина Яківна, яка пропрацювала в ній 18 років.

Приміщення старої школи знаходилися у звичайній сільській хаті. Батькам та працівникам школи дуже хотілося, щоб діти навчалися в новій школі. Директор школи Позняк Галина Яківна та директор радгоспу "Супутник" Михайлов Олександр Іванович доклали багато зусиль, щоб розпочати будівництво нової школи. Разом діти, їхні батьки, учителі працювали на будівництві. Новий час, нові вимоги в розвитку молодої української держави призвели до створення школи, яка набула статут україномовної.
І от, мрія здійснилась -15 вересня 1993 року двоповерхова красуня відчинила свої двері. Велика, простора, світла, нова, сучасна з величезними коридорами, затишними кабінетами, зручними меблями. Відкрита світлиця, створюється музей історії села та школи, спортзал, їдальня. Роботами учнів і вчителів прикрашені кабінети школи та її коридори. Чистота та порядок панують у новій школі. Директором нової школи стала Гармаш Тетяна Іванівна.

Новий світ, який стрімко увірвався в нашу свідомість дав нове не менш цікаве життя. 2012 рік став роком створення школи нового типу – навчально-виховного комплексу (НВК).

Присвячується всім вчителям Костянтинівської школи!

bottom of page